Armenian Kata (Form) championships
18 April 2010, Yerevan, Armenia
WINNERS
A-1/1 group
1 Babayan Levon
2 Saghatelyan Narek
3
Mikayelyan Rudik, Buniatyan Ashot
A-1/2 group
1 Papazyan Narek
2 Musayelyan Albert
3 Zakaryan Zakhar, Vardanyan Andranik
A-2/1 group
1 Eremyan Albert
2 Aleksanyan Aleksandr
3 Manukyan Aram, Arzumanyan Hajk
A-2/2 group
1 Ghazaryan Davit
2 Aynajyan Erik
3 Grigoryan Narek, Karakozyan Sargis
A-2/3 group
1 Poghosyan Karen
2 Palyan Robert
3 Sargsyan Armen, Manukyan Mikayel
A-3/1 group
1 Harutyunyan harutyun
2 Karapetyan Arsen
3 Dumanyan Movses
A-3/2 group
1 Hovhannisyan Rafayel
2 Barseghyan Alik
3 Shvec Erik
A-3/3 group
1 Mkhitaryan Davit
2 Poghosyan Erik
3 Amirkhanyan Hovik

A-3/4 group
1 Enokyan Robert
2 Papikyan Misha
3 Hovhannisyan Arman, Grigoryan Temur

A-3/5 group
1 Gasparyan Hovhannes
2 Vardanyan Artyom
3 Hovhannisyan Vladimir
A-4/1 group
1 Tonoyan Erik
2 Stepanyan Aramayis
3 Soghomonyan Artur, Mirzoyan Meri
A-4/2 group
1 Gevorgyan Gevorg
2 Cholakhyan Erik
3 Seyranyan Ararat, Hakobyan Grigor
A-4/3 group
1 Ghandilyan vazgen
2
3
A-5/1 group
1 Kirakosyan Boris
2 Mirzoyan Boris
3 Tevosyan Saro, Margaryan Arman
A-5/2 group
1 Sahakyan Davit
2 Aroyan Vigen
3 Baghdasaryan Tigran, Ohanyan Georgi
A-5/3 group
1 Torosyan Andranik
2 Ghalajyan Karapet
3 Papyan Gevorg, Kocharyan Viktor
A-6/1 group
1 Arustamyan Sergey
2 Muradyan Hrach
3 Danielyan Daniel, Aydinyan erik
A-6/2 group
1 Daveyan Edmond
2 Kirakosyan Karlen
3 Zaqaryan Ruben, Hakobyan Sargis
A-7/1 group
1 Stepanyan Siranush
2 Khachatryan Davit
3 Galuryan Hrant, Janazyan Arman
A-7/2 group
1 Davtyan Rafik
2 Nuroyan Erik
3 Barkhudaryan Armen, Harutyunyan Sokhak
A-8/1 group
1 Jamkochyan Hayk
2 Vardanyan Davit
3 Hakobyan Vanush
A-8/2 group
1 Simonyan Gagik
2 Harutyunyan Margarita
3 Barseghyan Natali, Akinyan Israel
A-9/1 group
1 Khujoryan Karen
2 Hovsepyan Arman
3 Arshakyan Arman
A-9/2 group
1 Kurdoghlyan Karen
2 Hayrapetyan Tigran
3 Ikhtiaryan Narek
A-9/3 group
1 Aperyan Aram
2 Vardevanyan Rafayel
3 Avoyan Galust
A-11 group
1 Samvelyan Gor
2 Margaryan Davit
3 Ohanyan Samvel
A-12/1 group
1 Eghishyan Gurgen
2 Musayelyan Davit
3 Babshoyan Sargis, Asoyan Alen
A-12/2 group
1 Babka Aleksandr
2 Mirzoyan Alen
3 Avetisyan Rafik, Ter-Arakelyan Koryun
A-13 group
1 Tadevosyan Misak
2 Asatryan Albert
3 Vardanyan Anri, Hovhannisyan Hamlet
A-15 group
1 Hovhannisyan Samvel
2 Engibaryan Harut
3 Aleksanyan Davit
A-16 group
1 Khachatryan Harutyun
2 Varjapetyan Karapet
3 Sargsyan Artur, Khalilyan Ishkhan
A-17 group
1 Kirakosyan Albert
2 Hovhannisyan Mher
3 Arustamyan Mehrab
A-18 group
1 Babayan Levon
2 Hambarcumyan Stepan
3 Nadryan Hayk
A-20 group
1 Badalyan Tigran
2 Daveyan Vahe
3 Mkhitaryan Hamlet
A-21 group
1 Vardanyan Albert
2 Arakelyan Aram
3 Chernishev Sergey
B-3 group
1 Badalyan Tigran
2 Khachatryan Harutyun
3 Davtyan Rafik, Durgaryan Nikolay
C-1 group
1 Martirosyan Robert
2 Shahmuradyan Davit
3 Baghdasaryan Tigran
C-2 group
1 Babayan Levon
2 Mkhitaryan Hamlet
3 Vardanyan Albert, Daveyan Vahe
 
     
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Moskovian str. 17, Armenia, Yerevan, Tel: (+374 10) 564-279
E-mail:docandowdf@yahoo.com
Copyright 2010 docando federation of Armenia
design by Artak Arzumanyan